2017 Yılında Çıkacak Filmler

17 Şub 2017
admin

2017 senesinin başlangıcıyla beraber oldukça fazla film vizyona girdi ve 2017 boyunca vizyona girmeye devam edecek. O kadar çok film var ki aşağıda sizler için bir kaçını derledik. Peki sizin beklediğiniz bir film var mı?

1. Hızlı ve Öfkeli 8

Dünyanın en iyi aksiyon filmlerinden biri olan ve bugüne kadar tüm serileriyle dünyayı kasıp kavuran Hızlı ve Öfkeli serisinin son halkası Hızlı ve Öfkeli 8 (The Fate of the Furious) için tüm hazırlıklar tamamlandı.

Suça bulaşmış olan ekip artık sakinleşmiş ve suçtan uzak bir hayat yaşamak istediklerine karar vermişlerdir. Dom ve Letty evlenip balayına giderlerken Brian ile Mia da emekli olmaya karar vermiştir. Dünya turu yapan ekip her ekip üyesinin temize çıkmasıyla birlikte normal hayatlarına geri döner. Ancak, gizemli bir kadın olan Chiper, Dom’u hedef almış durumdadır. Dom’u tekrar suça bulaşmaya ikna eden Chiper, Dom’u sevdiği ve güvendiği insanlardan da ayıracaktır. Artık Dom’u durdurmanın tek yolu ekibin geri kalanının onun peşine düşmesidir…

Film 13 Nisan Perşembe Günü vizyona girecek

Film ile ilgili daha fazla bilgiye Wikipedia linkinden bakabilirsiniz.

2. Galaksinin Koruyucuları 2

Marvel Comics‘in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan Galaksinin Koruyucuları filmi Amerikan yapımı bir bilim kurgu filmidir ilk filmiyle çok büyük bir başarıya imza attan serinin, ikincisi filmi 28 Nisan‘da çıkacaktır.

İkinci filmde Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Michael Rooker, Karen Gillan, Pom Klementieff, Elizabeth Debicki, Chris Sullivan, Sean Gunn, Tommy Flanagan, Laura Haddock ve Kurt Russell gibi çok önemli isimler yer alacaktır.

Yeni filmde koruyucular, artık aileleri haline gelen ekipte birbirlerini düşmanlara karşı korumak için savaşırken, Starlord olan Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırları da çözülmeye başlıyor. Eski düşmanlar yeni müttefiklere dönüşürken, hayranların klasik çizgi romanlardaki favori karakterleri kahramanlarımızın yardımına koşuyor.

3. Alien: Covenant

Oyuncu kadrosunda başarılı isimleri barındıran ve Ridley Scott tarafından beyaz perdeye taşınan Alien: Covenan Ridley Scott heyecan uyandıran bu yapımla birlikte geniş bir hayran kitlesi olan Alien dünyasına geri dönüyor. Yeni hikayenin merkezinde Covenant isimli uzay gemisinin ekibi yer alıyor. Evrenin farklı bir noktasında koloni kurma amacıyla harekete geçen ekip galaksinin keşfedilmemiş noktalarına ilerliyor.

Prometheus’un ruhani devamı olarak sayılan Covenant’ta üç yeni yaratık çeşidi olacak. Bunlardan bir tanesi Neomorph’lar. Bildiğimiz Xenomorph’a benzeyen Neomorph, beyaz renkli ve oldukça vahşi bir tür olacak. İddiaya göre Neomorph’lar, önceki filmlerden bildiğimiz klasik yaratıklar kadar akıllı olmayabilir.

Protomorph ise diğer yeni yaratık, ancak resmi ismi belli değil. Şimdilik böyle adlandırılıyor. Alien 3’teki atletik koşucu yaratıkla, Alien: Resurrection’daki yaratıkların karışımı olan bir düşman. Bir hayli kurnaz olacakmış.

Waltermorph (İsmi farklı olabilir) ise diğer bir Alien türü olarak geçiyor. Sentetik bir canlı, ancak kilit bir rolü var.

Alien: Covenant’ın 19 Mayıs 2017‘de vizyona girmesi bekleniyor.

4. Karayip Korsanları 5: Salazar’ın İntikamı

Başrolünde 5. kez ikonik rolü ile Johhny Deep’in yer aldığı yeni Karayip Korsanları filminin kadrosunda, Kaptan Hector Barbossa rolünde Geoffrey Rush, Will Turner rolünde Orlando Bloom, Scrum rolünde Stephen Graham, Kaptan Salazar rolünde Javier Bardem, astronom Carina rolünde Kaya Scodelario yer alıyor. Filmde efsane müzisyen Paul McCartney’nin de ufak bir rolü olacak.

Seneler önce Kaptan Salazar denizlerde korsanların hükmünü sonlandırmaya yemin ederek yola çıkıyor. Ancak genç Jack Sparrow ile mücadelesinde yenik düşüyor. Jack’in onu ölüme terk etmesinin üzerinden seneler geçiyor.

İntikam isteyen bu adam sonunda Şeytan Üçgeni’nden kurtuluyor. Ekibiyle birlikte Jack’in peşine düşüyor. Kahramanımızın bu beladan kurtulabilmesi için Poseidon’un Üç Uçlu Mızrağı’nı bulması gerekiyor.

Ülkemizde 26 Mayıs 2017’de vizyonda olacak.

5. The Mummy

Universal’in kültleşmiş filmlerinden biri olan The Mummy tekrardan hayat buluyor.

Sinema dünyasının köklü firmalarından biri olan Universal, klasik canavarlarını ortak bir evrende birleştireceğini açıklamıştı. Bu serinin ilk filminin ise ünlü oyuncu Tom Cruise’un başrolde olacağı The Mummy olacağı belirtilmişti.

İlk Mumya filmi günümüzden tam 18 sene önce yani 1999 yılında vizyona girmişti. Sinema dünyasının kültleşmiş yapımlarından biri olan The Mummy (Mumya) bu sene yepyeni bir senaryo ve farklı bir oyuncu kadrosuyla sinema severlerin karşısına çıkacak.

Ülkemizde 9 Haziran’da vizyona girecek olan filmin başrollerinde Tom Cruise, Sofia Boutella, Annabelle Wallis gibi isimler bulunuyor.

6. World War Z 2

Max Brooks’un romanından beyaz perdeye uyarlanan 2013 yapımı World War Z’in devam filminde başrolde bir kez daha Brad Pitt’i izleyeceğiz. Filmin hikayesi, kaynağı bilinmeyen bir zombi virüsünün, insanlığı büyük bir felakete sürüklemesi üzerinden devam ediyor. İlk filmin yönetmeni Marc Forster’dan yönetmen koltuğunu devrelan isim The Orphanage (2007) ve The Impossible (2012) filmleriyle dikkat çeken Katalunyalı yönetmen Juan Antonio Bayona. Senaryado ise ilk filmin kalabalık senarist kadrosundan farklı olarak yalnızca Steven Knight bulunuyor.

Film 9 Haziran 2017 tarihinde Vizyona girecek.

7. Arabalar 3

Keyifli animasyon yapımlardan Arabalar üçüncü filmiyle beyaz perde macerasına devam etmeye hazırlanıyor.

Yediden yetmişe herkese hitap eden hikayesiyle öne çıkan Arabalar ilk olarak 2006 yılında izleyici karşısına çıkmıştı. Bu ilk film izleyicilerden büyük ilgi görünce hikayenin devam edeceği de kesinleşmişti. Son olarak 2011‘de sinemada seyretme fırsatı yakaladığımız seri şimdi Arabalar 3 ile devam edecek. Bu sefer kahramanımız Şimşek McQueen’i alıştığımızdan biraz farklı bir macera bekliyor. Şimdiye kadar paylaşılan tanıtımlara baktığımızda McQueen’in bir yarış sırasında kaza geçirdiğini görüyoruz.

Bu talihsiz olayın ardından artık eskisi gibi hızlı ve başarılı olamayacağını hissetmeye başlıyor. Bu durum genç bir yarış teknisyeni olan Cruz Ramirez’in ona yardım etmeye başlamasıyla değişiyor. Böylece büyük yarışa geri dönmeye çabalıyor.

Alıştığımızdan biraz daha ciddi bir konuya odaklanacak olan film 16 Haziran 2017’de vizyona girecek.

8. Croodlar 2

Dreamworks film şirketinin birbirinden güzel ve eğlenceli animasyon filmlerinden biri olan Croodlar 2 filmi serinin ikinci filmi olarak izleyici ile buluşmak için hazırlanıyor.

Croodlar 2 filmi yine seyrederken sizleri maceradan maceraya sürükleyecektir.

Filmin Vizyon tarihi olarak 20 Haziran 2017 Seçilmiştir.

9. Transformers 5: Son Şövalye

Son Şövalye, Transformers serisinin özündeki efsaneleri paramparça ediyor ve kahraman olmanın anlamını yeninden tanımlıyor. İnsanlar ve Transformerlar savaşta, Optimus Prime gitmiş. Geleceğimizi kurtarmanın anahtarı geçmişin sırlarında ve Transformerların dünyadaki gizli geçmişinde yatıyor.

Dünyamızı kurtarmak Cade Yeager (Mark Wahlberg); Bumblebee; bir İngiliz lordu (Sör Anthony Hopkins) ve bir Oxford profesöründen (Laura Haddock) oluşan beklenmedik bir ittifaka düşüyor. Herkesin hayatında fark yaratması istenen bir an gelir. Transformers 5: Son Şövalye’de avlananlar kahraman olacak. Kahramanlar kötüler olacak. Yalnızca bir dünya ayakta kalacak: ya onlarınki ya da bizimki.

Film 23 Haziran’da ülkemizde vizyona girecek.

10. Spider-Man: Homecoming

Stan Lee ve Steve Ditko’nun yazdığı Marvel çizgi romanından uyarlanan filmin senaryosunu ise Jonathan Goldstein, John Francis Daley, Jon Watts, Christopher Ford, Chris McKenna ve Erik Sommers kaleme aldı.
Filmde Holland’ın yanı sıra Robert Downey Jr., Michael Keaton, Zendaya, Jon Favreau, Donald Glover, Tyne Daly ve Marisa Tomei rol alıyor.

Peter günlük hayat rutininde yaşamaya çalışır fakat bir yandan yaşadığı semtteki insanların sevdiği “Örümcek Adam” olmaktan daha fazlasını isteyen, kendisini kanıtlamaya çalışan düşüncelerinden dolayı kafası karışıktır. Bir gün yeni kötü adam Vulture (Michael Keaton) ortaya çıkar ve Peter’in hayatta önem verdiği her şey tehlikeye girer.

Film 5 Temmuz 2017 Vizyona girecektir.

11. Maymunlar Cehennemi 3: Savaş

Sinemaya ilk girdiğinde büyük ses getiren Maymunlar Cehennemi filminin son serisi Maymunlar Cehennemi 3:Orijinal adı War for the Planet of the Apes olan film maymun ordusu ile insanlar arasındaki büyük bir savaşı konu alıyor.

Maymunlar Cehennemi’in yeni seri filmleri, 5 yılda toplamda 380 milyon dolar gişe yada gelir elde etti.

Maymunlar Cehennemi 3: Savaş filmi 14 Temmuz 2017’de vizyona girecek.

12. Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu

Valerian and Laureline adlı 1960larda yayımlanan Fransız bilimkurgu romanından uyarlanan filmin konusu şöyle: 28. yüzyılda Valerian ve Laureline, insanların yerleşim alanlarına uygulanacak emirleri taşıyan bir operasyon biriminde görevlidirler. Savunma Bakanlığı’nın emriyle ikili, etkileyici bir şehir olan Alpha’ya görevlendirilirler. Alpha, evrendeki pek çok farklı türün bilgi, deneyim ve kültürlerini paylaşmak için yüzyıllardır bir araya geldiği bir şehirdir.

Fakat şehrin merkezinde bir gizem vardır; karanlık bir güç bu şehrin huzur dolu ortamını tehdit etmektedir. Valerian ve Laureline’nin görevi bu güç aktif olup Alpha’yı ele geçirmeden önce hem şehri hem de tüm evrenin geleceğini kurtarmaktır.

Film 27 Temmuz 2017 Vizyona girecektir.

13. Moonwalkers

Başrollerinde Ron Perlman, Rupert Grint, Robert Sheehan’n yer aldığı Moonwalkers’ın yönetmen koltuğunda Antoine Bardou-Jacquet oturuyor. Bir CIA ajanı ve bir menajer Stanley Kubrick‘in yapay aya inişine yardım etmek için takım olurlar.

1960 senesinde apollo uzay mekiğinin aya inip inmediği ile ilgili komplo teorisi üstüne duran film yapımında uzaya giderek aya indiği bilinen Apollo 11’in stüdyoda çekilmiş olma varsayımları üzerine kurulu olan yapımdır.

14. Annabelle: Kötülüğün Doğuşu

David F. Sandberg (“Lights Out”)’in yönettiği, New Line Cinemas’ın sunduğu ”Anabelle” 2014’te büyük bir başarı sağlayıp, $527 milyon hasılat yapmıştır.

Anabelle: Kötülüğün Doğuşu filminde, küçük kızları bir kaç yıl once trajik bir şekilde ölen, oyuncak bebek yapımıyla uğraşan bir adam ve eşi, kapanan bir yetimhanenin kızlarını ve görevli rahibesini evlerinde misafir ederler. Daha sonrasında da oyuncakçının yarattığı lanetli Annabelle’in hedefi haline gelirler.
Filmin Türkiye’de de 18 Ağustos’ta vizyona girmesi planlanıyor.

15. Saw: Legacy

Michael ve Peter Spierig’in yönettiği ve Josh Stolberg ve Pete Goldfinger’ın yazdığı filmin başrolünde bu rol ile tanınan Tobin Bell yer alıyor. Saw: Legacy, serinin sekisiznci filmdir.

Serinin ilk filmlerinin yönetmeni olan ünlü korku-gerilim filmi yönetmeni James Wan da bu filmin yapımcıları arasında yer alıyor.

Film 20 Ekim 2017’de Vizyona girecektir.

16. Thor: Ragnarok

Thor serisinin üçüncü filmi olan Thor: Ragnarok Yeni filmin sürprizleri, başrol oyuncusu olarak filme dahil olan Cate Blanchett ve Hulk karakteri oldu.
3 Kasım’da vizyona görecek olan film, yaklaşmakta olan Norse kıyametini konu ediniyor. Asgard’tan uzakta, evrenin öbür ucunda hapsolmuş olan Thor çıkış yolu bulamamaktadır.

Ragnarok zamanı gelmiştir; eğer gerçekleşirse bütün Asgardlıları yok edecek olan yıkımın sorumlusu ise acımasız Hela’dır (Cate Blanchett). Ancak Asgard’ı kurtarabilmek için öncelikle özgür kalmalı, bunun için de karşısına eski müttefiki Hulk’ı çıkaran ölümcül bir gladantial yarışmayı kazanmalıdır.

17. Adalet Birliği: Bölüm 1

DC Comics’in Man Of Steelle başlattığı ve Batman V Superman: Dawn of Justice’la devam ettirdiği yeni film evreninin bütün kahramanlarını bir araya toplayacak ve adeta bir kasırga estirecek olan yeni filmi Justice League’in Hikayesi; Batmanın karanlık bir gücün gelişini farkederek bu gücü engellemek için Wonder women’la birlikte uygun kahramanlardan oluşan bir ekip oluşturmasıdır

Filmde Batman, Wonder Woman, Flash, Aquaman, Cyborg Karakterlerini göreceğiz Yönetmen koltuğunda tekrar diğer iki filmde olduğu gibi Zack Snyder var.

Bu film Wonder Woman filminden sonra geleceği için bazı karakterlerin hikaye gelişimleri oturmuş olacak heyecanla filmin çıkacağı tarihi bekliyoruz.

Film 16 Kasım 2017’de Vizyona girecektir.

18. Star Wars: The Last Jedi

Bu sene çıkan Roque One filmi ile Star Wars evreninde geçen başka bir hikayeyi izlemiştik. Nispeten beğenilen bir film olmasına rağmen herkesin asıl beklediği filmin gerçek üçleme olduğunu söyleyebiliriz. Üçlemenin ikinci ayağı olacak The Last Jedi filmi için beklentiler artmaya başladı.

Film hakkında pek bilgi yok. Bilinen sınırlı şeylerden birisi, Rey’in Luke Skywalker’dan eğitim alma durumu. Bunun dışında film hakkında söyleyebileceğimiz başka bir şey yok.

Film 15 Aralık 2017′ Vizyona Girecektir.

Sizlerin beklediği filmler var mı bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?