2017’nin En iyi 10 Filmi

18 Eyl 2017
admin

10-) Trainspotting 2 (Imdb 7.3)
trainspotting izle, trainspotting poster

Bir kült halini almış olan Trainspotting’in ilk filmi üzerinden geçen 21 yıla rağmen hala cok seviliyor ve ikinci film bekleniyordu…

Bu 21 yıllık beklenti artık son buldu ve ilk filmi aratmayacak kalitede bir filmle karşımıza çıktı. İlk filmde maceralarını olağan dışı bir anlatımla izlediğimiz çetenin üyeleri, yıllar sonra tekrar bir araya geliyor ve macera farklı bir boyutta devam ediyor artık eski dostlar orta yaşlı adamlara dönüşmüştür ve farklı yollara savrulmuştur.

Ama yıllar önce kaçan Renton’un eve geri dönüşüyle arkadaşlar yine bir araya geliyor…
Filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz…

Trainspotting filmini buradan izleyebilirsiniz.

9-) Wonder Woman (Imdb 7.7)

wonder woman izle, wonder woman poster, wonder woman inceleme

DC’nin Yeni filmi Wonder Woman beğenilmeyen BvS ye göre çok olumlu yorumlar almıştır. Çizgi romanları baz alan orgin hikayesi biraz değiştirilmiş olsada yinede güzel bir yapım olmuştur…

Marvel’a kıyasla daha başarısız olan, DC evreninin güçlü bir kadın karaktere odaklanan yeni filmi dengeleri bozacak kıvılcımı ateşledi gibi.

Marvel’ın da Black Window, Gamora ve Jessica Jones gibi harika kadın karakterleri olmasına rahmen Marvel kadın karakterlere kendi filmlerini çekmemekte hala diretiyor…

Wonder Woman filmini sitemizden izleyebilir ve yorumlayabilirsiniz.

8 -) Yaratık: Covenant (Imdb 6.5)

yaratık covenant filmi izle, yaratık covenant poster

Serinin yeni filmi olan Alien Covenant, 1979 yapımı orijinal filmden bu yana ilk kez çekirdek Alien hikâyesine dönen yapımdır.

Prometheus filminde Android rolünde gördüğümüz Michael Fassbender’ı da bir kez daha bu filmde görüyoruz. Filmde, ayrıca Katherine Waterston, Billy Crudup ve Danny McBride’yı gibi iyi oyuncularda yer alıyor.

Ayrıca film, Alien evrenine dair temel sorulardan da bazılarını yanıtlıyor ve pek çok gizeme ışık tutuyor.

Alien Covenant filmini sitemizden izleyebilirsiniz.

7 -)Logan (Imdb 8.2)

logan full izle, logan poster

Çizgi romandan uyarlanan film çizgi romanın çoğu yerini değiştirsede yinede çok güzel bir yapım olmuştur.

X-Men serisinden tanıdığımız Hugh Jackman’ın hayat verdiği ölümsüz Wolverine karakterinin yaşlılık hikayesini anlatan film. Ayırca Hugh Jackman‘ın Wolverine olarak son kez kamera karşısına geçtiği filmdir.

Yapımda mutantlar artık soyu tükenmekte olan bir türdür yeni nesilden hiç mutannt gelmezken var olan mutantlarda bazı olaylar sonucunda ölmüş veya saklanmışlardır.

Bazı bilim adamları savaşcı yeni nesil mutantlar için insanların genlerini değiştirme yoluna gitmiş ve başarmışlardır. Ama bu yeni mutantlar aslında kolon gibidirler yani var olan mutant’ların genlerinden üretilmiş çocuklarıdır işte buda hikayenin başlangıç hikayesidir…

Logan filmini buradan izleyebilirsiniz.

6 -) Baby Driver (Imdb 8.1)

baby driver izle, baby driver poster

Banka soyguncuları için sürücülük yapan Baby lakaplı bir adamın hikâyesini izlediğimiz film işlerin sarpa sardığı bol maceralı bir soygun filmi olma niteliği taşır.

Baby küçük yaşta babasını ve annesini kaybetmiş bir gençtir yaptığı bazı kötü olaylar sonucu bir adama borçlanır ve adamın pis işlerini yapmak zorunda kalır.

Ama bir gün bir kızla tanışması her şeyi değiştirecektir.

Tam Gaz Baby Driver filmini buradan izleyebilirsiniz.

5 -) Manchester by the Sea (Imdb 7.9)

manchester by the sea izle, manchester by the sea poster

Orjinal adı Manchester by the Sea olan 2017 yapımı filmin senaristliğini New York Çeteleri filmi ile tanıdığımız Kenneth Lonerhan üstleniyor.

Film aslında ABD ve diğer ülkelerde çıktığı zamanlarda gösterime girdi. Fakat ülkemizdeki vizyon tarihi seneye sarkmış durumda. Oldukça iddialı bir yapım olan Yaşamın Kıyısında, gösterime girdiği andan itibaren oldukça büyük övgüler almayı başardı.

Lee Chandler isminde elektrik, tesisat ve kapıcılık gibi basit işlerle uğraşan ve tek odalı bir evde yalnız yaşayan karakterimizin, doğduğu şehirden beklemediği bir telefon alması ile başlıyor. Abisinin kalp hastası olduğunu ve iyi bir durumda olmadığını haber alan Chandler için olaylar yıllardır uğramadığı şehirde şekillenmeye başlayacaktır.

4 -) Güzel ve Çirkin (Imdb 7.4)

güzel ve çirkin izle, güzel ve çirkin emma watson poster

Daha önce bir Disney animasyonu olarak izlediğimiz Güzel ve Çirkin hikayesi, Emma Watson ve Dan Stevens’ın baş rolleri ile beyaz perdeye taşındı. Ian McKellen, Ewan McGregor, Emma Tompson gibi oldukça önemli isimleri barındıran kadrosu ile film göz dolduruyor.

Bill Cordon’ın yönetmenliğini yaptığı film, animasyonda işlenen konuya sadık kalarak hikayeyi beyaz perdeye uyarlıyor. Hikayede Emma Watson‘ın canlandırdığı Bella karakterinin yolu bir şekilde Canavar’ın şatosuna düşüyor ve bu şatoda kimsenin tahmin edemeyeceği bir aşkın içinde kendini bulur. Animasyon filmini izleyip beğenenlerin kesin izlemesi gereken bir filmdir … Ayrıca film gişede de muhteşem bir hasılat elde etmiştir…

Güzel ve Çirkin filmini izle

3 -) Dunkirk (Imdb 8.4)

dunkirk izle, dunkirk poster, dunkirk poster indir

Yapımda ikinci dünya savaşında Askerlerin Dunkirk sahillerinde Alman Ordusu tarafından sıkıştırlıması ve İkinci Dünya Savaşı’nın ne kadar sıkıntılı bir savaş olduğu anlatılmaya çalışıyor.

Dunkirk’te sıkışan askerlerin psikolojik sıkışmışlıkları filmde çok güzel anlatılıyor. Hiç bir şey yapamayan askerler kaderlerine boyun eğerek ölmeyi veya hut bir umut kurtarılmayı beklemektedirler.

Filmde Tom Hardy, Cillian Murphy, Mark Rylance, Kenneth Branagh ve James D’Arcy’nin bulunduğu bir yıldızlar topluluğu var. Film ayrıca One Direction üyesi Harry Styles için de ciddi bir ilk oyunculuk deneyimi olmuştur.

2 -) It (Imdb 8.0)

it izle, it poster yabancı

Stephen King‘in 1986’da yayımlanan kitabından uyarlanarak oluşturulan tv serisinden sonra karşımızda şimdide film uyarlaması var.

Bir grup çocuk başka bir dünyadan gelen esrarengiz bir palyaço tarafından tehdit edilmektedir. Normalde palyaçoların komik ve eğlenceli olması gerekirken bu palyaço dünyadaki en korkunç katilden bile beterdir.

Çocukların çaresizce palyaçodan kaçmasını ve saklanmasını izleyeceğimiz film en iyi korku filmlerinin arasına girecek bir yapımdır.

Tv serisine göre daha korkunç ve vahşet dolu olan filmi izlerken uykusuz gecelere kendinizi şimdiden hazırlayın.

1 -) Lion (Imdb 8.1)

lion izle, lion filmi poster

2008 yılında Slumdog Millionaire ile yıldızı parlayan Dev Patel’in baş rolünde bulunduğu film, bir kitap uyarlamasıdır. Ülkemizde 19 Ocak 2017 yılında vizyona giren film, Vizyona girer girmez bir çok eleştirmen tarafından övgüyle karşılanmıştır.

Yapımda: İçinde bulunduğu tren vagonunda uyuyakaldığı için evinden çok uzaklara sürüklenen ve Avustralyalı bir karı koca tarafından evlatlık alınan bir çocuğun öyküsü anlatılıyor.

Aslen Hindistanlı olan bu çocuk, daha sonra gerçek ailesini bulabilmek için arayışa geçiyor. Yapım herkezin kesinlikle izlemesi gereken bir dram filmidir.

Sitemizce 2017 Yılında çıkan filmler arasında en iyi 10 film bunlardır… Sıralamaya giremeyen bazı iyi filmlerse daha çıkmadığı için sıralamaya girememiştir. Sizce 2017’nin en iyi filmleri arasında başka hangi filmler olmalı?

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?