Ailecek İzleyebileceğiniz 10 Film Önerisi

18 Nis 2017
admin

Ailecek oturup izleyebileceğiniz filmleri yazacağımız bu haberde eskiden günümüze gelen filmleri hiç bir ayrım yapmadan karşınıza sunacağız. Şimdiden Keyifli Seyirler Dileriz…

10. Jumanji – (IMDB Puanı: 6.9)

jumanji izle, jumanji filmi izle

1995 yapımı olan film çıktığı dönemde çocukların ilgi odağı olan bir yapımdır.

Jumanji içinde bulunduğumuz dünyadan başka bir dünyaya macera öğesini kullanarak kapı açar. Bir dönemin televizyonda en çok gösterilen klasik filmlerinden biri olan Jumanji tüm aile birlikte heyecan içinde seyrede bileceğiniz bir filmdir.

Size iyi seyirler dilerken Şimdiden serinin İkinci filmininde bu sene çıkacağını heyecanla bildiririz.

9. Karate Kid – (IMDB Puanı: 7.2)

karate kid filmi, karate kid izle


1984 yapımı film Yönetmen Avildsen’in 1976 yılı yapımı Rocky filminden ilham alıp bir kalıba koyduğu hikayedir. Bu sürüm üzerine bir ticari başarı elde etti ve olumlu eleştiriler aldı. En İyi Yardımcı Aktör dalında Pat Morita’ya Akademi Ödülü adaylığı kazandırdı.

Kahramanımız eyaletinden farklı bir ülkeye gitmek zorunda kalmıştır ve orada Bay Miagi isimli Japon bir amcayla tanışmıştır. Yeni bir hayat kurduğu Japonya’da sınıfın kabadayısı olan bir çocukla ile başı beladadır. Bizim çocuk Kungfu öğrenmeye başlayarak bir turnuvada okulun belalı çocuğu ile karşılaşmasını konu alan heyecan dolu bir FİLMDİR.

8. Evde Tek Başına – (IMDB Puanı: 7.5)

evde tek başına izle, evde tek başına filmi türkçe dublaj

1990 Yapımı olan film Ailesini pek sevmeyen Kevin (Macaulay Culkin) aldığı ceza üzerine geceyi evlerinin çatı katında geçirir ve ertesi gün yatağında uyandığında ailesinin evde olmadığını, tatile giderken onu unuttuklarını fark eder. Başta panikleyen Kevin bunun fırsat olduğunu çok geçmeden anlar ve yalnızlığın keyfini çıkarır. Fakat bu arada eve gözlerini dikmiş olan 2 hırsızı evden uzaklaştırmak artık Kevin’a düşmüştür.

Bu film serisi üç filmden oluşmaktadır ama son filmin ana karakteri değişmiştir mutlaka çocuklarınızla birlikte izlemenizi tavsiye ettiğimiz seri. Bir döneme damga vurmuş bu seriyi kesinlikle kaçırmayın diyoruz.

7. Harry Potter ve Felsefe Taşı – (IMDB Puanı: 7.5)

harry potter ve felsefe taşı filmi izle , felsefe taşı türkçe dublaj izle

2001 yapımı fantastik film Kitaptan uyarlama bir seridir.

Eniştesi, teyzesi ve kuzeni Harry’e çok kötü davranmaktadırlar ve Harry merdiven boşluğunun altındaki bir odada yaşamaktadır. Çok mutsuz bir çocukluk geçiren Harry’nin 11 inci doğum günü yaklaşmaktadır.

Bir gün Harry’e bir mektup gelir fakat eniştesi mektubu okumasına izin vermez. Fakat mektupların arkası kesilmez hatta giderek artan sayıda mektuplar gelmeye devam eder. Bir gün evin her yerinden mektup yağmaya başlar.

Eniştesi evdekileri de alarak evden ayrılırlar ve çok uzak bir yere giderler. Denizin ortasındaki bir adada, küçük bir kulübede yaşamaya başlarlar. Bir akşam kulübeye Hagrid adında dev gibi bir adam gelir. Hagrid, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun bekçisidir. Hagrid, Harry’nin mektupları okuyamadığını öğrenir ve her şeyi anlatır ve hikaye başlar.

Serinin başlangıçını oluşturan film bir devrin başlangıçıdır. Serinin bu ilk filminde Harry ve arkadaşlarının daha çok küçük olmaları, eğer küçük çocuklarınız varsa filme daha fazla ilgi göstermelerini sağlayacaktır.

6. Shrek – (IMDB Puanı: 7.9)

Şrek, Oscar ödülü kazanmış 3D animasyon film serisinin ilk filmidir. 2001 yapımı filmin Türkçe seslendirmeleri de oldukça başarılıdır.

Şrek bataklıkta yalnız yaşayan ve çevresindeki köy halkı tarafından çok korkulan yeşil bir devdir. Bir gün evine döndüğünde bütün masal kahramanlarının bataklığına toplandığını görür. Onları kovmaya çalışsa da beceremez. Sonunda pes edip niye buraya geldiklerini ve ne yaparsa gideceklerini sorar. Onlar da Duloc kralı Lord Farquaad’ın kendilerini öldürmek istediğini ve ancak Şrek’in onu vazgeçirebileceğini söylerler. Şrek, bunun üzerine o gün hayatını kurtardığı ve o andan itibaren hep peşinde dolanan geveze Eşek’le birlikte Lord Farquaad’ın bulunduğu Duloc Krallığı’na doğru yola koyulur ve efsane başlar.

Srek serisi, çocuk hikayeleri dünyasında hem komik hem de öğretici bir serüvene çıkarıyor. Büyükler içinde film içerisinde ilgi çekici pek çok mesaj var diyebiliriz.

5. Oyuncak Hikayesi 2 – (IMDB Puanı: 7.9)

oyuncak hikayesi izle, oyuncak hikayesi 2 izle

Oyuncaklarınız siz evde yokken ne işler çevirdiğini göstermesi ve bu sayede çocuklarınızın hayal dünyasının sınırlarını genişletmesi ile mutlaka izlenmesi gereken bir filmdir.

Andy’nin tatil için bir koyboy kampına gitmesi sonucu oyuncakları kendi başına kalırlar.Bu sırada paradan başka bir şey düşünmeyen AL McWhiggin adlı kolleksiyoncu, Woody’yi kaçırır. Kaçırılan Woody geçmişine ilişkin bazı gerçeklerle yüzyüze gelerek eski ve yeni arkadaşları arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.

Film 1999’da çıkmasına rahmen yeni çıkmış gibi güzel bir film olmasıyla Ailenizle tercih edebileceğiniz filmler arasında favorilerdendir.

4. Jurassic Park – (IMDB Puanı: 8.1)

Jurassic Park, 1993 ABD yapımı, yönetmenliğini Steven Spielberg’in yaptığı gerilim-macera filmidir

Sanayici Joh Hammond ve biyomühendislik şirketi, InGen, Kosta Rika açıklarında tropikal bir ada olan İsla Nublarda Jurrasic Park olarak adlandırılan bir tema park oluşturmuştur ve bu parkta dinozor klonlamaktadırlar, Açılış öncesi bir çalışanın velociraptor tarafından ağır yaralanması sonucu, Parkın yatırımcıları avukat Donald Gennaro birkaç uzmanla ziyaret ederek güvenli olup olmadığını icelemesini isterler. Gennaro, Ian Malcolmu davet eder , çünkü Hammond palentolog Dr. Alan Grant ve Paleobotanist Dr. Ellie Sattlerı davet etmiştir grup kısa bir helikopter yolculuğu ile adaya ulaşırar ve girişte canlı bir Brachiosaurus görürler.

Ziyaretçi merkezinde grup dinozor DNA sının nasıl amber içinde kalmış sivri sineklerin kanından alınarak çıkarıldığını eksik kalan kısımların kurbağa DNA sı ile doldurulduğunu , dinozorların kontrol dışı üremelerini önlemek içinde hepsinin dişi olarak üretildiğini öğrenirler, Malcolm üremenin kontrol altında tutulması fikri ile dalga geçerek, bunun imkansız olduğunu söyler, bu arada grup bir bebek raptorun doğumuna şahit olur.

Eğlenceyle izleyeceğiniz film dinozorları seven çocuklarınız için büyük bir mutluluk kaynağı olabilir.

3. Groundhog Day – (IMDB Puanı: 8.1)

Groundhog Day (Bugün Aslında Dündü), 1993 yılında sinemalarda gösterilmiş bir komedi filmidir.

Bir televizyon kanalında hava durumu sunucusu olan Phil Connors, Punxsutawney kasabasındaki geleneksel Groundhog Day şenliklerine gönderilmiştir. Bu pek de isteyerek yaptığı bir görev değildir. Bu karakterin her sabah kalktığında hep aynı günü, 2 Şubat Dağ sıçanı festivalinin yapıldığı günü yaşamasıyla gelişen olaylar anlatılmaktadır.

Bu yapım anne ve babalar için eşi bulunmaz bir filmdir. Ufak çocukların anlamayacağı şeyler olabileceği için biraz büyüdükten sonra tercih edilmesi tavsiye edilir.

2. Yukarı Bak – (IMDB Puanı: 8.3)

Yukarı Bak (Up), 2009 ABD yapımı bir filmdir.

Animasyon filmler hakkında ne düşünürseniz düşünün, Up tüm animasyon filmlerin iyi kısımlarından biraz almış bir film. Daha önce seyirciyi ilk 15 dakikada hem ağlatmayı hem de güldürmeyi başaran başka bir film daha çekilmemiştir herhalde.

Hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki bir adam ve yanlışlıkla bu yolculuğa ortak olan izci bir çocuğun hikayesini bize çok güzel bir dille anlatmaktadır.

Fazla söze gerek bırakmayan bir yapımdır şimdiden iyi seyirler dileriz.

1. Forrest Gump – (IMDB Puanı: 8.8)

Forrest Gump, 1986 yılında Winston Groom tarafından aynı adla yayımlanan romandan esinlenerek çekilmiş, 1994 yapımı epik, romantik, komedi-drama dalında bir filmdir.

Film, öğrenme güçlüğü yaşayan ancak atletik olarak inanılmaz yeteneklere sahip Forrest Gump’ın, doğum yılı olan 1944 ve 1982 yılları arasında gerçekleşmiş, bazen sadece gözlemlediği, bazen de başkalarına ilham verdiği 20. yüzyılın dönüm noktası olaylarını betimler. Film, esinlenilerek çekildiği Winston Groom’un romanından, Forrest’ın kişiliği ve ele alınan bazı olaylar yönünden farklıdır.

Forrest Gump ailenizle izleyip gerçekten güzel bir akşam geçirmenizi sağlayabilecek bir film. Anlayabilmeleri açısından çocuklarınızın en azından ortaokul çağında olmalarını önerebiliriz. Bu klasiği çocuklarınızın gelecek yaşlarında da birlikte tekrar seyretmenizi tavsiye ederiz.

Filmitekpartizle.com Ekibi olarak şimdiden bütün filmleri izlemeniz dileğiyle iyi seyirler dileriz

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?