En iyi Animasyon Filmleri

15 Eki 2017
admin

En iyi Animasyon filmleri için sitemizde bulunan filmleri inceleyebilir ve yorum yapabilirsiniz.

Aslan Kral (Imdb:8.5)

aslan kral izle, aslan kral animasyon filmi, aslan kral

Afrika’nın vahşi doğasını animasyon diliyle göreceğimiz filmde henüz yeni doğan bir aslanın daha filmin başında doğanın acımasızlığına tanıklık etmesini göreceğiz.

Doğanın kralı olan babasının tacının veliahtı olan Aslan Simba, kötü durumlarla ve kötü hayvanlarla dolu ormanlarda günden güne daha fazla öğrenecek ve daha fazla büyüyecektir.

Bu sebeptendir ki Simba’nın sorumluluklarını üstlenme ve sorunları çözme becerisi, ormanın yeni kurallarını belirleyecektir.

Film Disney’in yaptığı en iyi filmlerden biridir… Herkese iyi seyirler dileriz…

VOL-İ (Imdb:8.4)

voli izle, vol i izle, vol i animasyon

Günümüzden çok uzak bir gelecekte geçen filmde, insanoğlu aşırı kirlenme sebebiyle Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamak için aramalara başlamıştır.

Çöplerle çevrili dünyayı temizleme işi ise sevimli bir robot olan, Vol.i’ye verilir.

İnsanoğlunun bıraktığı çöplerden kendine yeni bir dünya yaratan yalnız Vol.i’nin yalnızlığı, başka bir robot olan Eve’nin gelmesiyle son bulur.

İki sevimli robotun arasında filizlenen dokunaklı ilişki türlü zorluklara rağmen direnmeye ve ayakta kalmaya çalışır.

Film çocuklar içinde büyükler içinde çok güzel bir yapımdır…

Ruhların Kaçışı (Imdb:8.6)

ruhların kaçışı, ruhların kaçışı izle, ruhların kaçışı animasyon

Ruhların Kaçışı Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen En İyi Animasyon Filmi Oscar’ını kazanan bir Japon animasyon filmidir.

Chihiro, kasabasından taşınmış on yaşında küçük bir kızdır. Yeni taşındığı kasabada ise karşılarına ilginç bir yapı çıkar. Her ne kadar bu yapının içine girmek istemese de anne ve babasının peşinden içeri girer.

İşte bu ilginç yolculuk böylece başlamış olur. Bu yapı ruhların bir tür dinlenme ve temizlenme yeridir.

Chihiro sihirli yiyeceklerden yiyen ve domuza dönüşen anne babasını kurtarabilmek için genç Haku’nun yardımı ile oradan kurtulmaya çalışır.

Yapım çocuklar ve büyüklerin ilgisini çekebilecek bir konuya sahiptir. Filmi beğenenlerin Hayao Miyazaki’nin diğer filmlerini de izlemelerini tavsiye ederiz.

Yukarı Bak (Imdb:8.3)

yukarı bak , up animasyon filmi , yukarı bak izle

Animasyon filmler hakkında ne düşünürseniz düşünün, Up tüm animasyon filmlerinin iyi kısımlarından biraz almış bir film.

Daha önce seyirciyi ilk 15 dakikada hem ağlatmayı hem de güldürmeyi başaran başka bir film daha çekilmemiştir herhalde.

Hayatı boyunca yaşamak istediği macera hayalini gerçekleştirmek için evine binlerce balon bağlayıp
Güney Amerika’nın vahşi doğasına doğru yolculuğa çıkan 78 yaşındaki bir adam ve yanlışlıkla bu yolculuğa ortak olan izci bir çocuğun hikayesini bize çok güzel bir dille anlatmaktadır.

Gişede başarılı olan ve eleştirmenlerden oldukça iyi yorumlar alan Yukarı Bak, 82. Akademi Ödüllerinde En İyi Animasyon Filmi ve En İyi Film Müziği ödüllerini de kazanmıştır. Filmitekpartizle ekibi olarak şimdiden keyifli seyirler dileriz…

Prenses Mononoke (Imdb:8.4)

prenses mononoke izle, prenses mononoke filmini izle

Japon yapımı animasyon filmi konu ve işleyişiyle japonların bu işi ne kadar iyi yapabildiğini kanıtlar nitelikte… Huzurlu bir şekilde yaşamını devam ettiren Ashitaka adındaki karakterimiz, bir gün ormandan gelen bir kötülüğün farkına varır.

Orman Tanrısı, tüm tavizsizliğiyle ve sınırsız gücüyle, temas ettiği her varlığı yıkarak yoluna devam etmektedir.
Küçük bir kızı kurtarmak için Orman Tanrı’sına karşı koymaya çabalayan Ashitaka bu yüzden lanetlenir.
Bu lanetten kurtulabilmesi için ona yardım edebilecek tek kişi ise yine Ormanın Ruhundan başkası değildir.

Ancak bu arayış için çıkacağı yolculuk, pek de güvenli değildir. Ashitaka kendi korkularıyla yüzleşirken adına savaş denilen bu mücadelede herkesin zarar gördüğünü anlayacaktır…
Film Hayao Miyazaki’nin yapımlarından biridir…

Persepolis (Imdb:8.1)

persepolis izle, persepolis filmi, persepolis animasyon

Bir çizgi romandan uyarlanan film 1970’li yıllarda İran da gerçekleşen dini devrimi bir kızın gözünden incelemektedir. Marjane Statrapi, gencecik gözlerinden izlediğimiz bu olay bugüne kadar yazılıp çizilen onca şeyin ardından bir kez de bu şekilde yansıyor beyaz perdeye.

Marjane’in ailesi Şah iktidarının düşüşü karşısında çok mutludurlar. Ekonomik ve toplumsal yaşam standartları açısından artık yeni umutlar filizlenmiştir.

Onca zor zamanlardan sonra artık demokratik bir yönetim anlayışına kavuşacaklarını düşünen İranlılar hayal kırıklığı yaşayacaklardır. Şimdi de baskının zamanıdır. Film bu konu hakkında yapılmış belkide en iyi yapımdır…

Noel Gecesi Kabusu (Imdb:8.0)

noel gecesi kabusu izle, noel gecesi kabusu filmi animasyon

Yapım isminden de anlaşılabileceği gibi bir yılbaşı hikayesidir… Filmde, Balkabağı Kral Jack Skellington’un hanedanlığı, Halloweentown’da geçen olaylar işlenmektedir.

Kabuslardan fırlamış bir kasabayı andıran Halloweentown, cinler, ecinniler, periler, ruhlar, gulyabaniler ve yarasalardan oluşan korkunç bir nüfusa sahiptir.

Jack’in yolu, bir gün Christmastown’a düşer. Bu tuhaf memlekete yaptığı ziyaret sonucu, bu tuhaf yerden çok etkilenir. Christmastown’da gördüklerine özenerek kendi şehrini de oraya benzetmek için Santa Claus’u kaçırır. Santa’nın yerine geçen Jack, çocuklara kendince alternatif hediyeler dağıtmaya başlar ve böylece hikaye derinleşir.

Ratatuy (Imdb:8.0)

ratatuy izle, ratatuy filmi izle, ratatuy animasyon

Remy adındaki fare, yemeğe olan düşkünlüğü nedeniyle tek bir hayale sahiptir. Bu hayal Aşçı olabilmekten başka bir şey değildir. Bu idealini gerçekleştirmek için Paris’in yolunu tutan sevimli fare kaza eseri kendisini şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda bulur.

Restoranın yeni aşçı yamağıyla karşılıklı ilginç bir anlaşma yapan Remy, tüm hünerlerini sergileyebileceği büyülü mutfağa ulaşmaştır.
Ancak tek hayalini gerçekleştirmek bir fare için pekte kolay olmayacaktır. Çünkü farelerden iğrenen bir insanlığın bunu kabul etmesi kolay değildir.

Zootopia (Imdb:8.0)

zootopia izle, zootopia filmi, zootopia animasyon filmi

Film yeni çıkmasına rağmen çok geçmeden en çok sevilen animasyonlar arasına girebilmeyi başarmıştır. Zootopia filmi konu olarak, medenileşmiş ve teknoloji kullanabilen hayvanların bir arada yaşadığı bir şehirin hikayesini polisiye bir tatta anlatmaktadır…

Modern memelilerin yaşadığı Zootropolis adındaki metropolis, lüks Sahra Meydanı’ndan, soğuk Tundra Kasabası’na kadar bir çok farklı doğal ortamın ve hayvanın bir arada yaşadığı benzersiz bir şehirdir. Burası bir fil kadar büyük ya da bir arı kadar küçük olanların bile istediği her şeyi yapabileceği türden bir yerdir. İyimser Polis Memuru Judy Hopps buraya geldiğinde, büyük ve sert mizaçlı hayvanların olduğu bir yerde polis olmanın hiç de kolay olmadığını fark eder.

Kendini ispatlayabilme fırsatını elde edebilmek için, geveze ve numaracı tilki Nick Wilde ile ortak olma pahasına önemli ve gizemli bir olayı çözmeye çalışacaktır.

Film eleştirmenler tarafından iyi notlar alarak üst sıralardaki yerini daha da pekiştirmiştir…

Çılgın Hırsız (Imdb:7.7)

çılgın hırsız izle, çılgın hırsız animasyon filmi

Serinin ilk filmine yer verdiğimiz bu sıralamada ilk filmden biraz daha yavan olsa da diğer filmleri de güzel olarak tavsiye edebiliriz… Filmde Gru adındaki kafası karışık ve kötü yürekli insanın en büyük hayali dünyanın uydusu Ay’ı ele geçirmektir.

Aslında etrafı barış ve huzurla bezeli, renk renk çiçeklerle çevrili, güler yüzlü komşuluk ilişkilerinin sürdüğü bu varoş semtinde sükuneti bozan tek olgu Gru’nun bu hırslı halidir.

Banliyönün en bakımsız ve çirkin evinde yaşayan Gru, küçük yardımcıları ile birlikte dünyanın kaderini değiştirecek bu planını uygulamaya sokmak için son hazırlıklarını yapmaktadır.

Bu arada Üç küçük yetim Margo, Edith ve Agnes, bu kötü ruhlu adamla karşılaştıklarında ise, hiç kimsenin göremediği bir ayrıntıyı fark ederler Gru onlar için potansiyel bir baba adayıdır.

Film Minyon adındaki sevimli yaratıkları da bize tanıtan çok güzel bir yapımdır.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?