En iyi Dram Filmleri

21 Eki 2017
admin

En iyi Dram filmleri kategorisine girecek 100’lerce film olmasına rağmen sizler için sadece bir kısmını derleyebildik. Aşağıdan sizler için seçtiğimiz dram filmlerini bulabilir veya dram filmleri izle‘mek için kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

Esaretin Bedeli (Imdb:9.3)

esaretin bedeli filmi, esaretin bedeli efsane film

Filmde başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne, karısını ve onun sevgilisini öldürmek suçundan ömür boyu hapse mahkum edilir ve Shawshank hapishanesine gönderilir.

Burada başta Red olmak üzere yeni arkadaşlar ve dostlar edinecektir.

Andy Dufresne bir yandan hapishane yaşamına uyum sağlamaya çalışırken diğer yandan da bilgisi ve kültürüyle etrafındaki insanları etkilemeyi başaracaktır.

Hapisanede kendine göre bir yaşam standartı oturtmaya çalışan Andy Dufresne bu uğurda hapishanenin müdürüyle sık sık karşı karşıya gelecektir. Herkese iyi seyirler dileriz…

Esaretin Bedeli izle

Schindler’in Listesi (Imdb:8.9)

schindlerin listesi, schindlerin listesi efsane dram filmi

Schindler’in Listesi , yönetmenliğini Steven Spielberg’in yaptığı bir yapımdır.

Konusuna gelecek olursak II. Dünya Savaşı yıllarının Nazi Almanya’sında geçen filmimiz; girişimci bir Alman olan Oskar Schindler, askeriye için metal kaplar üreten bir fabrika kurar ve bu iş için sermayeyi ve iş gücünü Yahudiler üzerinden sağlar.

İlerleyen zamanda Yahudiler’in gördüğü baskıyı içine sindiremeyen Oskar Schindler, onları kurtarmak için uzunca bir liste yapmaya başlar.

Polonyalı yahudilerin kurtarılmasında rolü olan Oskar Schindler’i ve bu kurtarmayı konu alan bir hikayesi vardır.
Film; Akademi, Altın Küre, BAFTA ve Grammy gibi çeşitli ödülleride kazanmıştır.

Tüm zamanların en iyi filmleri listelerinde üst sıralarda bulunan film, Amerikan Film Enstitüsü’nün güncel listesinde 9. sırada yer almaktadır.

Hikayesi ve anlatımıyla bambaşka bir yapım olan film, dram severler için ilgi çekici bir yapımdır.

Schindler’in Listesi izle

Canım Kardeşim (Imdb:8.8)

canım kardeşim türk filmi, canım kardeşim efsane film

Belki de Türkiye’de yapılan en iyi dram filmi olan yapım…. İstanbul’un arka ve yıpranmış sokaklarında bir ailenin hikayesini anlatmaktadır.

Filmin merkezinde yer alan Kahraman, babası ve ağabeyi Murat ile birlikte yokluk içinde ancak kendilerine yetecek şekilde yaşamaktadırlar.

Bu buhranın içerisinden bir de babalarının ölümüyle yıkılan kardeşler bir başlarına kalmışlardır. İçerisinde yaşadıkları yoksulluklarına rağmen bir şekilde mutlu ve iyimser kalabilmeyi başaran kardeşler acaba daha nasıl zorluklar yaşayacak izleyip göreceğiz….

Bu arada Murat’ın arkadaşı Halit’te kardeşlere destek olacaktır…

Filmi hala izlemediyseniz çok şey kaybetmişsiniz demektir…

Canım Kardeşim izle

Guguk Kuşu (Imdb:8.7)

guguk kuşu filmi, guguk kuşu efsane film, dram filmi önerileri

Film bir baş yapıt olarak karşımıza çıkıyor hiç bir sahnesi gereksiz olmayan film sinemacılık dersi verir nitelikte… Jack Nickolson’ın adeta oyunculuk destanı yazdığı film anlatmakla bitmez.

Yapımda tutuklu olduğu cezaevinden kurtulmak için deli taklidi yapan Randle P. McMurphy adlı kişinin dramını görüyoruz…

Aykırı mahkumun deli tavırları cezaevi otoritesinin gözüne batmaya başlayınca bir süre sonra teşhis için akıl hastanesine gönderilir ve kafadan çatlak olduğuna kanaat getirilir. Artık yeni meskeni, tımarhanedir…

Randle hastanede de kurumun kurallarına uymaması ve arkadaşları ile olan ilişkileri ile dikkatleri üzerine çeker. Kısa süre içinde soğuk tavırlı, suratsız, otoriter bir görevli olan hemşire Ratched, Randle’ı yakın takibe alır ve her hareketini izlemeye başlar.

İşte olaylarda burada kopmaya başlar. Film herkesin bir kez olsun izlemesi gereken bir yapımdır…

Guguk Kuşu izle

Hayat Güzeldir (Imdb:8.6)

hayat güzeldir, hayat güzeldir filmi izle

İkinci dünya savaşında yahudilere yapılan soykırımı bir baba ve çocuğun gözünden bize aktaran yapım…

İkinci Dünya Savaşı’nın birkaç yıl öncesini anlatarak başlar. Filmde baş kahramanımız Guido güzeller güzeli öğretmen Dora’yla birbirlerine vurularak evlenirler.

Kısa süre sonra bir de çocuk sahibi olan çiftin hayatlarındaki tüm pürüzler ortadan kalktığında savaş patlak verir.
Yahudi oldukları için toplama kampına götürüldüklerinde Guido, oğluna esir kampının ve savaşın bir oyun olduğu yalanını söyler.

Oğlu, oyunu başarıyla tamamlarsa ödül olarak çok istediği bir oyuncak tankı hediye alacağını sanır…

Bir babanın oğlu için neler yapabileceğini göreceğimiz film kesinlikle izlenmesi gereken bir yapımdır…

Sevginin Gücü (Imdb:8.6)

sevginin gücü izle, leon izle

Leon, ABD’nin New York şehrinde ikamet eden, patronu Tony’den aldığı işleri yapan bir tetikçidir.

Hayatını kurallardan oluşturmuş, sert ve tam anlamıyla bir profesyoneldir.

Ancak Mathilda adında küçük bir kızla yolları kesişince hiç alışık olmadığı bir dünyaya kapısını aralar.

Film, bir takım çevrelerce yaş farkı olan iki kişi arasında aşk olduğu iddiasıyla eleştirilmesine rağmen,
Mathilda’nın Leon’a karşı olan hisleri normal aşktan ziyade, kendisine ilk defa iyi davranan birisi karşısında duymuş olduğu sevgidir.

Her ne kadar filmin ilerleyen bölümlerinde aşık olduğundan bahsetse de, buradaki aşk ifadesi küçük bir çocuğun duygularını basitçe belirtme şeklidir.

Leon’un da Mathilda’ya karşı duyduğu hislerde benzer şekilde hayatında o zamana kadar görmediği bir sıcaklığa duyulan özlem ve buna karşı verilen duygusal tepkidir.

Film kültleşmiş bir yapım olarak arşivinizde yer tutacaktır. İzlerken şimdiden iyi seyirler dileriz…

Leon Sevginin Gücü izle

Yeşil Yol (Imdb:8.5)

yeşil yol izle, yeşil yol filmi

İdam mahkumlarının son günlerini geçirdiği bir hapishaneyi konu alan yapım… Ana karakterimiz Paul Edgecomb’un etrafında dönmektedir.

Hapishanedeki görevi, idama mahkum edilen suçluları son yolculuklarına uğurlamak olan Paul Edgecomb. Burda çalıştığı yıllar içerisinde yüzlerce mahkumu idam etmiştir.

Bir gün John Coffey isimli korkutucu görünümlü bir adamla tanışır. Ancak Coffey’in bu ürkütücü görünümünün altında oldukça saf bir ruh yatmaktadır.

Coffey, iki küçük kız çocuğunun katili olmakla yargılanmaktadır. Coffey’nin gün geçtikçe ortaya çıkan güçleri, karakteri hakkında yeni ipuçlarını ortaya çıkaracaktır.

Babam ve Oğlum (Imdb:8.5)

babam ve oğlum, babam ve oğlum izle

Türk sinema tarihinin en iyi dram filmlerinden biri olan film mutlaka herkesin bir kez bile olsun izlediği bir yapımdır.

Filmde 1980 darbesinde annesini kaybeden küçük Deniz annesinin ölümünden yedi yıl sonra hiç görmediği dedesinin (Hüseyin Efendi) Ege’deki çiftliğine doğru bir yolculuğa çıkar.

Deniz’in dedesini hiç görmemesinin nedeni dedesiyle babasının(Sadık) yıllardır küs olmasıdır.

Bunun sebebi ise Hüseyin Efendinin okumaya diye gönderdiği oğlunun politik olaylara karıştığını öğrenince onu evlatlıktan silmesidir.

Yıllar sonra Sadık’ın her şeye rağmen baba evine geri dönüşünün altında yatan neden ise Deniz’den ayrılmak zorunda oluşudur…

Göz yaşlarınızı tutamayacağınız filmi hala izlemediyseniz bir dakika bile beklemeden izlemenizi tavsiye ederiz… Herkese iyi seyirler dileriz…

Babam ve Oğlum izle

Bir Rüya İçin Ağıt (Imdb:8.3)

bir rüya için ağıt, bir rüya için ağıt filmi

Psikolojinizi derinden bozabilecek bir yapım olan film.

Ana karakterlerimizin başından geçenleri birleşen ve ayrılan hikaye akışıyla bizlere çok güzel bir şekilde veriyor.
Sara Goldfarb televizyon bağımlısı bir annedir, oğlu Harry ise sevgilisi ve arkadaşıyla uyuşturucu kullanmakta olan bir gençtir.

Bu arkadaş ortamında hayatlarının nasıl bir yol izlediğini göreceğimiz gençlerin uyuşturucu yüzünden başına gelenleri dramatik sahnelerle gözlemleyeceğiz.

Bu arada Saranında garip ve hüzünlü hayatına da şahit olacağız.

Çıktığı dönemde eleştirmenler tarafından tam not alan filmin imdb puanıda çıktığı günden beri hiç değişmemiştir.
Şimdiden iyi seyirler diler ruh haliniz düzgün değilse izlememenizi tavsiye ederiz.

Bir Rüya için Ağıt izle

Yağmur Adam (Imdb:8.0)

yağmur adam, yağmur adam filmi izle

Filmde parayı seven Charlie ile değişik bir hastalığa sahip Raymond’un dramatik ama aynı zamanda komik hikayesi anlatılmaktadır.

Charlie, yıllardır uzak kaldığı babasının ölümü üzerine 3 milyon dolarlık mirastan yararlanacağını düşünerek hayaller kurmaya başlar. Ama kendisine sadece 1949 model bir Buick bırakan babası, servetin tamamını Charlie’nin daha önce varlığından haberdar olmadığı ağabeyi Raymond’a bırakmıştır.

Şaşkınlık, Üzüntü ve kızgınlık gibi duyguları bir arada yaşayan Charlie Raymond’un durumunu öğrenince biraz sakinleşir.

Raymond bakıma muhtaç, otistik bir dahidir! Maddiyatçı Charlie mirasın en azından bir kısmından vazgeçmek niyetinde değildir. Bunun için Raymond’u kaldığı klinikten kaçırıp ülke çapında bir seyahate çıkarır.

Bu seyahatte kardeşlik bağlarının kuvetlenmesini ve kardeşliğin ne kadar güçlü bir şey olduğunu göreceğiz…

Titanik (Imdb:7.8)

titanik filmi , titanik dram filmi, titanik

Gerçek bir hikayeden beyaz perdeye yansıtılan film biraz masallaştırılsa da güzel bir şekilde seyirciye verilmiştir…

Dünyanın en büyük gemi felaketlerinden biri olan Titanik faciası, bir aşkında doğuşunu bu sırada yaşar.
Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır.

Titanic adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir.
Bu geminin yolcuları arasında Avrupa`da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika’ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia’ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır.

İşte hikayenin tam odak noktası da bu iki gençtir. Şans eseri bu büyük gemide yolları kesişen gençlerin, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşması izleyen herkesi etkisi altına alacaktır.
Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibirine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra o an gelip çatmış ve doğa acımasızlığını göstermiştir…

Film herkes tarafından sevilecek ve izlenebilecek bir film olarak karşımıza çıkıyor…Siz hala izlemediyseniz bir dakika düşünmeden hemen izlemenizi tavsiye ederiz…

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?