En İyi Komedi Filmleri

20 Eyl 2017
admin

Sizler için derlemiş olduğumuz En İyi Komedi Filmleri‘ni aşağıdan okuyabilir ve izleyebilirsiniz. Sizin de bunların dışında beğendiğiniz Komedi Filmleri varsa lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.

1 -) Büyük Diktatör (Imdb Puanı: 8.5)

büyük diktatör izle, büyük diktatör inceleme, en iyi komedi filmleri

Nazi Almanyasına benzeyen başka bir diktatörlükte, kararları ve yönetimi ile ülkesini kırıp geçiren Diktatör Adenoid Hynkel, ülkede kendisine ikizi kadar çok benzeyen son derece saf karakterli bir Yahudi berberin yaşadığından habersizdir.

Hynkel’in askerleri Yahudileri teker teker toplama kamplarına götürmek üzere toplarken Yahudi Berber’in Hynkel’e olan benzerliği nedeni ile onu Büyük Diktatör zannederler ve bu benzerlik büyük bir karışıklık yaşanmasına neden olur.

Charles Chaplin’in Nazi Almanya’sını ve Hitler’i hicvettiği bu eğlenceli komedi filmi, sinema tarihinin en başarılı hiciv örnekleri arasında yer almaktadır. Filmi izlerken şimdiden keyifli seyirler dileriz.

2 -) Modern Times (Imdb Puanı: 8.5)

modern times izle, modern times filmi seyret, en iyi komedi filmleri , komedi filmleri

1936 yapımı olan filmde Charles Chaplin, o dönemdeki sanayileşmeyi ve ekonomik krizi komik bir şekilde eleştirmektedir.

Film sessiz çekilse de filmin sonlarında Charlie Chaplin bir şarkı söylemiş ve izleyicilere sesini ilk kez duyurmuştur. Ayrıca Film belkide gelmiş geçmiş en iyi eleştirel yapım olma özelliği taşımaktadır.

Filmi izlerken şimdiden eğlenceli ve keyifli seyierler dileriz.

3 -) Some Like It Hot (Imdb Puanı: 8.3)

some like it hot türkçe dublaj, some like it hot inceleme, komedi filmleri izle, en iyi komedi filmleri seyret

Kariyerlerinde zorlanan iki Chicago’lu caz müzisyeni Joe ve Jerry 1929’da yaşanan bir katliamın tanığı olmuşlar ve kendilerini gören gangsterlerden canlarını zor kurtarmışlardır. Kasabayı terk etmek zorunda kalan ikili Miami’de kadınlardan oluşan bir müzik grubuna gizlenmek ve iş için girerler.

Tabi ki Kadın gibi giyinip Josephine ve Daphne adını alan ikilinin önlerinde atılmak üzere oldukları oldukça tuhaf bir serüven de vardır. Film eski olmasına rağmen çok eğlenceli bir yapımdır.

4 -) Büyük Lebowski (Imdb Puanı: 8.2)

büyük lebowski izle, big lebowski filmi izle

Film mutlaka izlenmesi gereken kültleşmiş bir yapımdır. Filmin yönetmeni ve yapımcısı olan Coen Kardeşler aynı zamanda senaryoyu yazıp filmin kurgusunu da yapmışlardır.

Her şey Los Angeles’lı işsiz güçsüz, kaygısız ve miskin, bowling hastası “The Dude” (ahbap) lakaplı Jeffrey Lebowski’nin, kendisiyle aynı adı taşıyan bir milyonerle karıştırılmasıyla başlıyor. Kelimelerin anlatmaya yetmeyeceği kadar güzel bir film olan yapım farklı çekim tekniğiylede ilgileri üzerinde topluyor.

15 milyon dolara çekilen film 17 milyon dolar hasılat yaparak gişede pek başarılı olamasa da eleştirmenlerden ve izleyicilerden tam not almıştır.

5 -) Dr. Garip aşk (Imdb Puanı: 8.5)

garip aşk filmi, dr strange filmi

Soğuk Savaş döneminde Ruslara saldırmak için bahane aramakta olan çılgın general Jack D. Ripper, Rusların ‘Amerikan halkının vücut sıvılarını kirlettiği’ gerekçesiyle SSCB’ne sürpriz bir nükleer saldırı yapmaya karar verir.

Nükleer silahlarla yüklü bir Amerikan uçağı Rus sınırına yakın bir bölgede Soğuk Savaş döneminin tipik devriye uçuşlarından birini yapmaktayken mürettebat Ripper’dan SSCB’ne saldırı emrini alır. Bu esnada Amerikan Başkanı Pentagon’daki danışmanlarıyla bir toplantı yaparak durumu değerlendirir.

Savaş yanlısı general Turgidson bu durumun Komünizmle hesaplaşmak için güzel bir fırsat olduğu görüşündedir. Fakat Rus büyükelçisi DeSadesky Amerikan makamlarına Rus savunma teknolojisinin geldiği son noktanın ürünü olan ‘Doomsday Device’dan bahsettiğinde ve Başkan’ın danışmanlarından eski Nazi bilim adamı Dr. Strangelove buluşun varlığını onayladığında durum daha da tehlikeli bir hal alır; ‘Doomsday Device’, SSCB’ne yapılacak herhangi bir nükleer saldırıda dünyadaki tüm canlıların yok olmasını sağlayacak bir karşı tehdit silahıdır.

Yapım soğuk savaşı farklı bir yönden incelediği için saygıyı hak ediyor… Kara komedi olarak adlandırılan türün üs sıralarında yer alan film herkesin izlemesi gereken bir yapımdır.

6 -) Annie Hall (Imdb Puanı: 8.1)

annie hall, annie hall komedi filmi

New York’lu komedyen yazar Alvy Singer aşkın peşinden gitmek istese de, yaşadığı entellektüel ortamda aradığını bulabileceği konusunda oldukça umutsuzdur. En az kendisi kadar nörotik olan şarkıcı Annie Hall ile tanışması ise ön yargıları sona erer.

Aşkın karmaşıklığında yüz güldüren yapım sevgilinizle izleye bileceğiniz güzel işlenmiş bir filmdir. Filmi izlerken şimdiden keyifli seyirler dileriz.

7 -) Monty Python and the Holy Grail (Imdb Puanı: 8.3)

Monty Python and the Holy Grail, komedi filmi önerileri izle

Yapımda Ortaçağ İngilteresi’nde, Efsane Kral Arthur ve şövalyeleri ile karşı karşıyayız. Ancak, bu kez zihinlerdeki katı ortaçağ betimlemelerinden uzakta fantastik bir absürt komedinin içindeyiz. Öykü, kral ve şövalyelerinin Tanrı’nın emri ile İsa’nın kaybettiği kutsal kaseyi bulmak için görevlendirilmeleri üzerine gelişiyor.

Filmin yaratıcıları 70’ler de İngiltere’de komediye damgasını vurmuş altı kişilik bir ekiptir Monty Python. İngiliz espri üslubunu benimseyip canlandıran ekip, bu filmlede ilk uzun metrajlı Monty Python denemeleri ile karşımızdalar. Farklı anlatım tekniklerine yer veren filmde, animasyon destekli görüntüler de yer alıyor. Şüphesiz, bu denemede yönetmenlerden Terry Gilliam’ın animatör kimliği de etkili olmuştur.

8 -) Aman Tanrım! (Imdb Puanı: 6.7)

aman tanrım komedi filmi, aman tanrım filmleri izle

Tanınmış bir televizyon muhabiri olan Bruce Nolan’ın hayatında her şey istediği gibi olmuştur. Ama İşlerin yolunda gitmediği bir günün sonunda, kendini kaybedip tanrıya isyan etmeye başlayan Nolan, hiç beklemediği bir karşılık görür. Her sızlanmasında tuhaf olaylarla karşılaşan Bruce, bir gün sıradışı bir şekilde tanrıyla karşılaşır.

Tanrı bir insan silüetinde Nolan’a görünür ve bu şikayetçi kuluna sıradışı bir planla dersini vermeye karar verir. Kahkahalara boğulacağınız film kesinlikle izlenmesi gereken bir yapımdır.

9 -) Salak ile Avanak (Imdb Puanı: 7.3)

salak ile avanak komedi filmi, salak ile avanak komedi filmleri

Llyod Christmas ve Harry Dunne kirli ve dağınık bir evde yaşayan, sık sık işlerinden kovulan birbirinden avanak iki arkadaştır. Llyod Rhode Island’da limuzin şoförlüğü yapmakta iken bir gün güzel ve zengin bir kadın olan Mary Swanson’ı hava alanına götürür, bu esnada ona aşık olur. Mary hava alanında bir çanta unutur, çantayı alan Llyod Mary’nin gözüne girme umuduyla çantasını ona geri götürmeyi kafasına koyar.

Llyod malum sebeplerle Mary’nin ulaşacağı uçağa yetişmeyi beceremez. Ve macera başlamış olur… Türlü absürtlükler içerisinde geçen film komedide bir başyapıt olarak gösterilebilir.

10 -) Yalancı Yalancı (Imdb Puanı: 6.8)

yalancı yalancı filmi, liar liar komedi filmi, komedi filmi önerileri, en iyi komedi filmi

Los Angeles’ta savunma avukatlığı yapan Fletcher Reede 5 yaşındaki oğlu Max’in partisine gitmek yerine yalan söylemeyi yeğler. Çünkü patronu Miranda’yla sevişmek gibi önemli bir işle meşguldür. Küçük Max de doğum günü mumlarını söndürürken babasının en azından bir gün boyunca yalan söylememesini diler ve bu dilek işe yarar.

Ertesi gün Fletcher, Miranda’nın ‘dün akşam nasıldı?’ sorusuna, daha iyi tecrübeleri olduğunu söyleyerek cevap verir. İş yerinde sürekli olarak çıkmadığı telefonlara çıkar. İş arkadaşları hakkında ne düşünüyorsa açık açık söyler. Bunlar sadece başlangıçtır. Jim Carry’nin başrolünde olduğu film efsane bir yapımdır.

11 -) Ferris Bueller’s Day Off (Imdb Puanı: 7.8)

en iyi komedi filmi, ferris buellers day off filmi

Ferris hayattan zevk almak için kendi yolunu bulmuş bir gençtir. Okulundaki öğretmenleri ve ailesini kandırarak hayatını yaşayan Ferris Lisenin son günlerinde kız arkadaşı ve en yakın arkadaşıyla birlikte okuldan kaçarak Chicago’ya doğru yola çıkar. 

Hayatta bazen Özgürlük, Gezmek, Cesaret ve tabi ki Kırmızı bir Ferrari gibi faktörler 17 yaşında bir genç için hayatın anlamı olabilir! Filmi izlemeyenlerin bu kült filmi kesin izlemelerini tavsiye ederken izleyenlerin zaten bir daha izleyeceğinden oldukça eminiz… Şimdiden eğlenceli seyirler dileriz.

12 -) Airplane! (Imdb Puanı: 7.8)

airplane, airplane uçak izle, airplane komedi filmi izle

Filmde uçak felaketleri, dini konular, televizyon reklamları, romantizm, aşk ve bunun gibi bir dizi konuyla dalga geçilirken dünyanın en iyi komedi filmlerinden biri ortaya çıkıyor. Filmin popülerliği günümüzde hala sürse de bazı espriler günümüze ayak uyduramamıştır. Yapımı izlerken şimdiden keyifli ve eğlenceli dakikalar dileriz.

13 -) Click (İmdb Puanı; 6.4)

Orta sınıf bir ailesi olan Micheal Newman. Karısı Donna, oğulu Ben ve kızı Samantha ile birlikte yaşamaktadır. Micheal tam bir işkoliktir. Sürekli stres altında, olan Micheal patronunu tatmin ederek şirkette ortak olmak ister. Bu sırada işine fazla önem verdiği için de ailesini ihmal eder.

Michael bir gün uzaktan kumanda satın almak üzere girdiği bir dükkan’da tuhaf bir satıcı olan Morty ile tanışır. Morty kendisine hayatını kumanda edebilecek bir kumanda aleti verir. Micheal aleti çok kullanarak çok kötü şeyler yaşar ve hayatın anlamını anlar. Film Adam Sandler’in en iyi filmlerinden biridir.

14 -) Zor Baba (Imdb Puanı: 7.0)

zor baba komedi filmi

Hemşire olarak yaşamını sürdüren Greg Fokker uzun süredir birlikte yaşadığı ve hayatının kadını olduğuna inandığı kız arkadaşı Pam’e evlilik teklifi etme hazırlıklarındadır. Fakat ortada bir sorun vardır. Pam’in eski bir CIA ajanı olan babası Jack Byrnes kendi kurallarıyla yaşayan zor bir adamdır ve bu evliliği onaylaması bir hayli zor olacaktır.

Greg, Pam’in ailesini ziyaret ederek ortamı yumuşatmaya çalışır. Ancak bu esnada Pam’in kız kardeşlerinden biri de evlenmek üzeredir. Haliyle işler fazlasıyla karışır. Film eğlenceli ve komik yapısıyla kendini izletmeyi biliyor.

15 -) Müthiş Dadı (Imdb Puanı: 6.9)

müthiş dadı filmi, müthiş dadı filmini komedi izle

Daniel ve Miranda’nın evlilikleri hiç iyi gitmemektedir. Miranda, Daniel’in ne kadar iyi bir baba olduğunu bilsede onu çok sorumsuz bulmaktadır. Karısına ve çocuklarına karşı büyük bir sevgi besleyen Daniel istemeye istemeye boşanmayı kabul eder.

Fakat mahkemenin çocukları annelerine vermesi sonucu çocuklarından ayrı kalmak zorunda kalan Daniel, bu duruma bir çözüm bulmaya kararlıdır. En iyi bulduğu çözüm ise dadı kılığına girerek çocuklarının bakıcısı olmaktır.

Bu şekilde olduğundan bambaşka bir karaktere bürünerek çocuklarının ve karısının güvenlerini tekrar kazanan Daniel’in başı, aksiliklerden kurtulmayacaktır. Filmde bir babanın çocukları için neler yapabileceğini izleyeceğiz.

16 -) Liseli Polisler (Imdb Puanı: 7.2)

liseli polisler, liseli polisler komedi filmleri izle

Polis okulundan yeni mezun olan iki kafadar, Schmidt ve Jenko kılık değiştirerek bir liseye stajyer polis olarak gönderilirler. Buradaki görevleri liselilerin karıştığı uyuşturucu suçunu açığa çıkarmaktır.

Bu görev sırasında kahramanlarımız liseli olmanın cazibesine kendilerini kaptıracaklardır. Zira bu esnada ergenliklerinde üstlerinden atamadıkları sorunlarının da olduğunu keşfedeceklerdir. Film izlerken kendinizi tutamayacağınızı temin ederiz.

17 -) Evde Tek Başına (Imdb Puanı: 7.5)

evde tek başına izle, evde tek başına filmi hd seyret

Kevin yılbaşından bir gün önce ailesine çok sinirlenir ve ailesi olmadan bir tatil geçirmek için dilek diler, sabah uyandığın ailesi çoktan Fransa’ya tatile gitmiştir bile. Yalnız kaldığına çok sevinen Kevin evin keyfini çıkarmaya başlar, ama bu keyif çok uzun sürmeyecektir çünkü eve iki tane şaşkın hırsız gelir ve evi soymaya kalkışır.

Hırsızları fark eden Kevin başının çaresine bakarken aynı zamanda evi de korumaya karar verir. Film hikaye ve işleyişiyle çok güzel bir yapım olmakla birlikte izlemeyenler içinde büyük bir kayıptır.

18 -) Kiss Kiss Bang Bang (Imdb Puanı: 7.6)

komedi filmi, kiss kiss bang bang komedi filmi izle

Harry’nin asıl işi hırsızlıktır. Ancak hesapta olmayan olaylar yüzünden bir anda kendini oyunculuk elemelerinde bulur. Elemelerin amacı bir dedektiflik rolüdür. Bunun bir işaret olduğuna karar veren Harry Başarılı olup hayatına çeki düzen vermeye karar verir. Bunun sonucunda Harry ciddi ciddi oyunculuk öğrenmeye başlar.

Rastlantı sonucu eski okul arkadaşı Harmony’le de karşılaşan Harry’nin eski aşkıda debreşir . Ancak Harry bunca zaman sonra onu nasıl etkileyeceğini bilmemektedir. Bu yüzden Kahramanmış gibi kendini öne sürer. Ancak ne yazık ki durum pek göründüğü gibi değildir zira bu rol her an gerçeğe dönüşme potansiyeline sahiptir.

19-) The Hangover (Imdb Puanı: 7.8)

hangover filmi izle

Filmde arkadaşlarının düğününden iki gün önce bekarlığa veda partisi vermek için Las Vegas’a giden dört tuhaf arkadaşın, hikayesi anlatılmaktadır.

Las Vegasta sarhoş oldukları parti gecesinin sabahında hiçbir şey hatırlamayan arkadaşlar odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile karşılaşmaları üzerine gece ne olduğunu araştırmaya başlarlar. Bu arada damadın ortada olmaması da büyük bir sıkıntıdır… Yapımın devam filmleride ilk film kadar olmasada izlemeye değerdir.

20-) Amerikan Pastası (Imdb Puanı: 7. 0)

amerikan pastası izle, amerikan pastası nasıl film

Kendine güveni olmayan lise dört arkadaş, hayatları boyunca kimseyle cinsel ilişkiye girme şansı bulamamışlardır. Psikolojik anlamda üzerilerinde bir baskı hissetmeye başlayan gençler, mezuniyet gecesine kadar bir kızla birlikte olmak üzere birbirleriyle iddiaya girerler.

Artık bir kızla beraber olmak, sadece maddi değil manevi bir yükü de beraberinde getirecektir. Farklı yollarda ilerleyen arkadaşlar hedefe ulaşmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. Filmi izlerken şimdiden iyi seyirler dileriz…

Filmler sitemizce sıralanan ve beğenilen yapımlardır, Sıralamada buna göre yapılmıştır. Filmleri izlerken şimdiden keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirmenizi dileriz.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?