En iyi Uçak Kazası Filmleri

23 Eyl 2017
admin

Film izleme sitemizde En iyi Uçak Kazası filmleri’ni sizler için paylaşıyoruz. Siz de uçak kazası filmleri biliyorsanız bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

1 -) Sully (Imdb Puanı: 7.8)

sully filmi, sully izle

Gerçek bir hikayeyi konu alan film 2009 yılında gerçekleşen New York Uçak Kazası’nı anlatmaktadır. Yaşanılan olayları bilmemize rağmen yönetmenin kattığı etki ve oyunculukların sergilediği iyi oyunculuk filmi kesinlikle izletiyor.

New York’tan kalkan bir Airbus A320 bir kaz sürüsünün içine adalar ve iki motoru da arızalanır. Pilot Chesley Sullenberger kısa bir sürede 155 kişinin kaderini belirleyecek bir karar vermek zorundadır. Etkisi altından çıkamayacağınız filmi vakit kaybetmeden izlemeniz tavsiye ederiz.

2 -) Cast Away (Imdb Puanı: 7.8)

cast away izle, uçak kazası filmi

Yapımda FedEx isimli tanınmış bir şirkette sistem analist uzmanı olan Chuck Noland şirketiyle ilgili sorunları çözmek için dünya genelinde seyahatler yapmaktadır.

Uzun süreli bir ilişkisi olan ve yoğunluğundan dolayı evlenmeye bile fırsat bulamayan Noland Noel gecesi sırasında aldığı bir telefonda bir işi çözümlemek için Malezya’ya gitmesi gerektiğini öğrenir.

Yola çıkan Noland Güney Pasifik’te uçtuğu sırada uçak bilinmeyen bir sebeple düşer. Bilincini kaybeden Noland uyandığında kendini ıssız bir adada tek başına bulur.

Modern dünyanın nimetlerine alışan Noland bu adada ne kadar ayakta kalabilecek izleyip göreceğiz.

3 -) Alive (Imdb Puanı: 7.1)

alive filmi , alive uçak kazası izle

1993 Yapımı olan film Karlarla kaplı And dağlarına düşmekte olan bir uçak ve çaresizce mutlak sonu bekleyen yolcuları gördüğümüz bir sahneyle başlar. Uçak düştüğünde ise filmin asıl hikayesiyle yüzleşiyoruz… sağ kalan insanların doğada hayatta kalma mücadelesini izleyeceğiz.

Film süresi boyunca farklı tehlikeler atlatan felaket zedeler hayatları boyunca unutamayacakları psikolajik zorlamalara maruz kalacaklar.

Filmi izlerken şimdiden iyi seyirler dileriz.

4 -) The Grey (Imdb Puanı: 6.8)

the grey izle, gri kurt filmi hd izle

Petrol sondajında çalışmak üzere Alaska’ya giden ekibimizin uçağı düşer ve macera başlar. Vahşi aç kurtlar, kaza sonucu aldıkları yaralar ve dayanılmaz bir soğukla yüzleşmek zorunda kalan ekip hayatta kalmak için elinden gerekeni yapar.

İyi oyuncuların bulunduğu yapımın yönetmen koltuğunda ise yine iyi bir yönetmen olan Joe Carnahan görüyoruz. Soluksuz izleyeceğiniz filmde bir dakika daği gerilmeden duramayacaksınız.

5 -) The Flight of the Phoenix (Imdb Puanı: 6.1)

The Flight of the Phoenix izle, The Flight of the Phoenix hd izle

1965 yapımı aynı isimli filmin modern versiyonu olan filmde kahramanlarımızın içinde bulunduğu uçak Gobi çölüne düşer. Hayatta kalan yolcular acımasız çölün üstünden gelerek hayatta kalmak isterler.

Doğada yaşam mücadelesi vermekte pek bilgili olmayan ekip için bu çok kolay olmayacaktır. Su ve yemek sıkıntısı da çeken ekip arda bir birbirleriyle de tartışırlar. Bu koşullar altında hayatta kalmaya çalışan ekip acaba bunu başara bilecek mi izleyip göreceğiz. Filmi izleyeceklere şimdiden keyifli seyirler dileriz.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?