Seveceğiniz En İyi Hayatta Kalma Filmleri

25 Eyl 2017
admin

En iyi Hayatta Kalma filmleri‘ni sizler için derledik. Umarız beğenirsiniz. Sizin de beğendiğiniz Hayatta Kalma filmleri varsa lütfen yorum kısmından belirtebilirsiniz.

1 -) Into the Wild (Imdb Puanı: 8.1)

into the wild, hayatta kalma filmi, into the wild inceleme, into the wild izle

Film kitaptan sinemaya uyarlanmış bir yapımdır, mutlaka izlenmesi gerekenler arasında yer alan yapım gerçek bir öyküye dayanıyor.

Genç bir adam sahip olduğu her şeyi arkasında bırakarak, doğayla bütünleşmek için Alaska’ya doğru yola çıkar. Yaşadığı yol maceraları sonucunda sonunda Alaskaya varmayı başarır… Doğa ana ise bir süre ona iyi davransada zaman ilerledikçe sertleşmeye ve acımasızlaşmaya başlar. Film izleyeceklere şimdiden iyi seyirler dileriz.

2 -) The Revenant (Imdb Puanı: 8.0)

the revenant izle, the revenant oscar filmi

Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, Leonardo Di Caprio’nun olağan üstü oyunculuğuyla göz dolduruyor. Zaten Di Caprio’nun aldığı oscar ödülüde bunu kanıtlar nitelikte.

1820’lerde geçen filmde Hugh Glass, gittikleri bir av gezisinde ayı saldırısına uğrar ayının büyük zarar verdiği Hugh Glass birde gruptan John Fitzgerald tarafından ihanete uğrar ve bunun üzerine birde oğlu öldürülen Glass; oğlunu da öldüren adamlardan intikam almak için hayatta kalmaya çalışır.

3 -) Life of Pi (Imdb Puanı: 7.9)

life of pi, life of pi izle, life of pi inceleme

Yapımda yıllar önce başından geçen bir olayı gezeteciye anlatan Pi; Hindistan’dan kalkan bir yolcu gemisinde yolcu olarak bulunmaktadır. Pasifik Okyanusu’nun ortasında gemi bilnmeyen bir sebepten dolayı batar. Hayatta kalan Pi, küçük bir sandalın içinde bir zebra, orangutan ve sırtlanla baş başa kalmıştır.

Sırtlan sandaldakilerin hayatını tehdit ederken, sandalda başka bir misafir daha vardır. Pi şimdide dev bir kapla uğraşmak zorunda kalacaktır.

Hikayesi ve anlatımıyla sizi kendine bağlayacak filmi mutlaka izlemelisiniz.

4 -) 127 Hours (Imdb Puanı: 7.6)

127 saat , 127 hours izle, 127 saat izle 1080p

Yine gerçek bir öyküden uyarlanan film soluksuz izleyeceğiniz gerilimiyle sizi kendine bağlayacak bir yapımdır. Yapım; eli kaya parçasına sıkışan bir dağcının dramını konu almaktadır.

Kolunu sıkıştığı yerden çıkarmak için her türlü şeyi deneyen bu dağcı sonuç alamaz ve yardım için beklemeye başlar… Bir süre sonra yağmurun başlamasıyla hayatı riske giren kahramanımız ne yapacağını bilemez ve düşünmeye başlar, acaba kahramanımız bu zor durumdan kendini kurtarabilecek mi izleyip göreceğiz.

5 -) Eight Below (Imdb Puanı: 7.3)

eight below, eight below izle

Gerçek bir hikayeden esinlenilen film 8 köpeğin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Antarktika’daki bir araştırma merkezinde görevli ekip, kutubu terkederken geçirdikleri bir kaza sonucu kızak köpeklerini arkada bırakmak zorunda kalır.

Köpekleri bağlayan kızak köpeği eğitmeni Jerry Shepherd’in planı geri dönüp köpekleri kurtarmaktır ancak son yılların en büyük kar fırtınası buna engel olur.

Buzulların ortasında yalnız başına kalan 8 köpek yaşama tutunmaya çalışacaktır. Hayvan severlere duygusal anlar yaşatacak film her yaştan izleyiciye hitap etmektedir.

6 -) Rescue Dawn (Imdb Puanı: 7.3)

rescue dawn izle, rescue dawn

Christian Bale’in müthiş bir oyunculuk çıkardığı yapım bir kaçış filmi olarak öne çıkıyor. Vietnam Savaşı sırasında uçağı düşürülen pilot Dieter Dengler esir alınır ve işkenceye uğrar.

Kaçış planları yapan Dieter buradan kaçmanın yollarını arar. Film birz abartılmış olsada konu olarak gerçek bir olaya dayanmaktadır.

Filmi izlerken yaşamak için nelere katlanılabileceğine tanık olacağız.

7 -) The Road (Imdb Puanı: 7.3)

the road izle, the road filmi

Film kitaptan uyarlama bir yapımdır. Gelecekte dünya yok olmanın eşiğinde bir gezegene dönüşmüştür. Bitkiler ve hayvanlar ölmekte, bir çok türün nesli tükenmektedir.

Dünyada az sayıda kalan insanlara ise güven kalmamıştır. Böyle bir ortamda bir baba oğul güneye yolculuk ederek hayatta kalmaya çalışır.

Film boyunca bu baba oğulun hayatta kalma çabalarını izleyeceğiz. Bu arada yapım kurgusal dünyasıyla ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyor.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?