Sevgili ile İzlenecek En iyi Romantik Filmler

28 Eyl 2017
admin

Eğer sevgilinizle veya arkadaşlarınızla izlemek için Romantik filmler arıyorsanız sizin için oluşturduğumuz film listesine bakabilir ve arasından seçim yapabilirsiniz. Daha fazla romantik film izlemek için kategorilerimize göz atabilirsiniz.

1 -) Yağmur Altında – Singin In The Rain (Imdb Puanı: 8.3)

yağmur altında izle, yağmur altında filmi komedi

1952 Yapımı kültleşmiş bir romantik komedi filmidir.

Dönemin gereği müzikal yapımların tutulduğu zamanlarda müzikal filmlerin çokluğuna bakmadan aralarından sıyrılarak parlayan bir yapımdır.

Filmde oyuncu olan üç karakterin başından geçen hikaye anlatılıyor.

Ana karakterimiz sessiz sinema döneminden yeni çıkmış ve ünlenmiş bir oyuncudur. Bir gün arkadaşına gitmek için taksiye binmek ister ,taksiye binmek için atıldığında ondan önce davranan bir kadın taksiye biner.

Ana karakterimizi tanımayan bu kadın birde karakterimize kötü davranınca bu duruma bozulan karakterimiz aynı zamanda kadının güzelliğinden de etkilenmiştir.

Bu olayların akabinde gelişen hikayede Romantik ve eğlenceli anlar yaşayan karakterimizi göreceksiniz.

2 -) The Note Book (Imdb Puanı: 7.9)

the notebook izle, notebook filmi izle

Film Yaşlılar için yapılmış bir bakım evinde yaşayan ihtiyar bir adamın, defterindeki aşk hikayesini okumasıyla başlar. Hikaye 1940’lı yıllarda geçmektedir.

Seabrook Adası’na Allie isimli 17 yaşında bir kız gelir. Adaya Ailesiyle birlikte tatile gelen Allie, burada yaşayan Noah isimli bir gençle yakınlaşmaya başlar.

Ailesinin karşı çıkmasına rağmen Allie aşkını ve sevdiği erkeği savunmaya devam eder.

3 -) Sil Baştan – Eternal Sunshine (Imdb Puanı: 8.3)

sil baştan izle, sil baştan filmi izle

Filmde Joel’in eski sevgilisi Clementine hatıralarını tıbbı müdahaleyle sildirir.

Bunu öğrenen Joel, aynı prosedürü kendi üzerinde uygulatmaya karar verip uykuya yattığında, gözlerinin önünden Clementine ile yaşadığı günler geçer.

Bunun sonucunda Joel, Clementine’i unutmak istemediğini anlar ve onu geri kazanmak için çabalamaya başlar.

Belkide herkesin mutlaka bir kere izlediği film sevgiliyle izlenebilecek filmlerin başını çekmektedir.

4 -) Serendipity – Tesadüf (Imdb Puanı: 6.9)

serendipity filmi izle, serendipity sevgili ile izlenecek filmler, romantik filmler

Filmde herşey bir eldivenle başlar. Sara ve Jonathan eldiven almak için girdikleri dükkandaki son eldiveni aynı anda satın almak isteyince tanışırlar.

Bu durumu çözmek için eldivenin parasını ödeyip eldivenin kimin olacağına karar vermek için bir kafaye gidip konuşmaya başlarlar. Sıradan bir sohbet şeklinde başlayan konuşma geceye kadar sürer ve aralarında bir çekim başlar.

Film akıcı ve romantik yapısıyla kesinlikle izlemeniz gereken bir filmdir.

5 -) Mafya Sadece Yazın Öldürür (Imdb Puanı: 7.2)

mafya sadece yazın öldürür izle, mafya sadece yazın öldürür

İtalyan yapımı bir kara komedi filmi olan yapım gerçek olaylardan uyarlanan bir filmdir. Film, 1970’lerden başlayarak, 90’lara kadar Sicilya’nın 20 yıllık mafya dünyasına odaklanıyor. Mafya patronları ile dalga geçen anlatım, mafya karşısında duran kişileri ise kahramanlaştırıyor.

Filmin başkahramanı ise hayatının aşkı Flora’yı elde etmek için elinden geleni yapan Arturo adlı genç İtalyan bir adamdır.

Film komik ve romantik yapısıyla güzel bir yapımdır.

6 -) Gönül Avcısı (Imdb Puanı: 6.8)

gönül avcısı izle, gönül avcısı filmi

Film Bir aşk doktorunun hikayesini anlatmaktadır. Kardeşinizi sevgilisinden mi ayırmak istiyorsunuz bu adamı arayın ve işinizi hallolmuş bilin.

Kadınlara kendilerini daha iyi hissettirerek daha iyisini hakettiklerini kabul ettiren adamımız yeni bir iş alır ve hayatı değişir çünkü yeni görevindeki kadınla gerçek aşkı tadar.

7 -) 500 Days of Summer (Imdb Puanı: 7.7)

500 days of summer izle, 500 days of summer filmi 1080p izle

Yapım Genç yönetmen Marc Webb’in ilk uzun metraj filmidir. Aşkın 500 günü iki binli yılların en iyi romantik komedilerinden biri sayılabilir.

Erkek kahramanın gözünden takip ettiğimiz film geri dönüşlerle ve günümüzde olmak üzere iki kısımda geçmektedir.

500 gün süren bir aşkın içinde ilişkinin iyi ve kötü günlerini görürken, yaşanan ilk heyecanları, irili ufaklı krizleri de gözlemleyeceğiz.

8 -) Don Juan De Marco (Imdb Puanı: 6.7)

don juan de marco izle, don juan marco filmi izle, romantik filmler, sevgili ile izlenecek filmler

Jack Miller çevresinden oldukça saygı gören ancak artık yaşı gereği kariyerinin sonuna doğru yaklaşan bir psikiyatrdır. Emekliliğine son on gün kalmıştır ve bu on gün dahilinde tüm hayatının en zor hastasıyla karşı karşıya gelmiştir.

Yeni hastası, kendisini tüm kadınları aşık eden, dünyanın en tuhaf aşıklarından biri olan Don Juan sanıyordur. Bu hastanın tüm hayatı varsayımlar ve yanılsamalar üzerine kuruludur. Jack’in hastasını anlayıp onu tedavi edebilmesi için ise yalnızca on günü vardır.

9 -) Cesaretin var mı Aşka – Jeux D’enfants (Imdb Puanı: 7.7)

cesaretin var mı aşka izle, cesaretin var mı aşka

Yapımda Çocukluk arkadaşı olan Julien ve Sophie, çocukken başladıkları tuhaf oyuna, yetişkin olduktan sonrada devam ederler.

Çılgınca planlarla birbirlerini yenmeye çalışan arkadaşlar bir süre sonra delice aşık olduklarını farketmeye başlarlar. Sevgilinizle çok iyi vakit geçirceğiniz film konusu ve oyunculuklarıyla da göz dolduruyor.

10 -) My Sassy Girl (Imdb Puanı: 8.1)

my sassy girl izle, my sassy girl hd izle

Güney Kore’nin güzel yapımlarından biri olan filmde Kyun-woo adındaki adam sıradan bir akşam üstü evine dönmektedir. Ama metroda güzeller güzeli bir kızla karşı karşıya gelir.

Ancak kız çok sarhoştur ve kendi dengesini dahi sağlayamamaktadır. Kyun-woo kızı tren raylarına düşmekten kurtarır ve kızın trene binmesine yardım eder.

Trenin diğer sakinleri ikilinin samimi pozları nedeniyle ikiliyi sevgili zannederler. Bu yanlış anlaşılma, ikilinin hayatındaki birçok şeyi değiştirecektir.

Film farklı bir anlatım sunarak seyirciyi kendine bağlıyor ve tekrar tekrar kendini izletmeyi biliyor. Yapımı izlerken şimdiden iyi seyirler dileriz.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?