War For The Planet of The Apes – Maymunlar Cehennemi 3: Savaş

06 Oca 2017
admin

En fazla sevilen serilerden olan Maymunlar Cehennemi serisi 2017 yılında karşımıza üçüncü filmiyle çıktı. Orijinal adı, War For The Planet of The Apes olan Maymunlar Cehennemi 3: Savaş filmi aksiyon, bilim kurgu ve dram kategorilerinde yer almaktadır. Maymunlar Cehennemi 3: Savaş filminin yönetmek koltuğunda ise Matt Reeves yer almaktadır.

Oyuncu kadrosuna baktığımız zaman ise karşımıza Andy Serkis, Woody Harrelson, Karin Konoval, Amiah Miller ve Judy Greer çıkmaktadır. Filmin senaryosunu Matt Reeves ve Mark Bomback hazırlamış yapımcılığını ise Peter Chernin ve Mark Bomback üstlenmektedir. Film Amerika Birleşik Devletleri yapımıdır ve ülkemizde 14 Temmuz 2017 tarihinde vizyona girmiştir. Sitemizden rahatlıkla filmi izleyebilirsiniz.

Maymunlar Cehennemi, War For The Planet of The Apes

İnsanlar ve maymunlar arasında uzun süredir süren savaşta iki taraftan da büyük kayıplar verilmektedir. Fakat insanların yaptıklarından sonra maymunların durumlarının daha kötüye gitmeye başladığını söyleyebiliriz. Maymunların başında yer alan Andy Serkis’in canlandırdığı Sezar, insan tarafını yöneten acımasız bir albay olan Woody Harrelson’ın canlandırdığı McCullough’a meydan okuyabilmek için bütün cesaretini sonuna kadar toplaması gerekiyor. Çünkü bu savaş gitgide dünyanın geleceğini belirlemede en önemli etken olmaya başlamaktadır.

Sezar, önceki film olan Şafak Vakti’nde Kobo’nun ihanetine uğradığı için ırkından çok büyük kayıplar vermiştir. Bu yüzden insanlığın kendilerini affetmeyeceğini bilerek büyük bir savaşın hazırlığını yapıyordu. Şafak Vakti’nden 3 yıl sonra yayımlanan Savaş filmi aslında bizleri bir önceki kaldığımız yerden alarak tam bir savaşın ortasına götürüyor. Sezar bildiğiniz gibi savaşmaktan ziyade barışı tercih eden bir profil sergiliyor. Fakat insanların başı olan ve acımasızlığıyla nam salan Albay savaşarak maymunların kökünü kazımak istiyor.

Bunun için de her türlü yolu denediğini söyleyebiliriz. Yalnız Sezar her ne kadar barış yanlısı olsa da Albay’ın bu acımasız davranışları karşısında boyun eğme gibi bir durum söz konusu değildir. Maymun ırkının da insan ırkının da geleceği yapılacak olan bu savaşa bağlıdır. İki ırkta yok olmamak için sonuna kadar mücadele edecektir.

Kaynak: http://www.kelimelerbenim.com/2017de-heyecanla-izleyeceginiz-en-iyi-5-yapit

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?